Твереза Славутчина
 

Тверезість — норма життя!

ТЕОРІЯ ТВЕРЕЗОСТІ ТА «ТЕОРІЯ КУЛЬТУРНОГО ПИТТЯ»

Навряд чи когось може здивувати той факт, що в нашому суспільстві «нормальними» прийнято вважати людей, які не відмовляються «культурно» труїти себе в святковій обстановці. «Помірне» вживання алкогольного наркотику вважається необхідним елементом соціалізації, тоді як тверезість (так само, як і безпробудне пияцтво) нерідко називають відхиленням від «норми».

Але ж це абсурд!

Ніхто ще не народжувався з пляшкою пива в руках або зі смердючою сигаретою в роті. Неможливо не визнати: саме тверезість є природним, дарованим нам з народження станом, який забезпечує можливість жити здоровим, щасливим і повноцінним життям!

Здоровій, тверезій людині властиво постійно прагнути до нових досягнень в своєму фізичному, інтелектуальному і моральному розвитку. А привчити її до «культурного» самоотруєння — виявляється, найлегший спосіб відбити бажання і можливість навіть задуматися про яке-небудь самовдосконалення.

Саме це і досягається «теорією культурного пиття», що пропагується всюди в нашій країні: ми з пелюшок вимушені спостерігати ритуали групового одурманення алкогольними «напоями», які сприймаються деякими людьми як непорушна святиня. Не випити «як годиться» під час здійснення подібного ритуалу вважається проявом глибокої неповаги. А всі спроби серйозно поговорити на цю тему присікаються нещадною алкогольною демагогією.

Не маючи абсолютно ніякого тверезницького впливу на тих, хто вже п'є «культурно» (і тим більше — на алкоголіків), «теорія культурного пиття» спрямована своїми діями на залучення до вживання спиртного молодого покоління, яке ще не втратило у своєму житті природної тверезості.

Таким чином, конвеєр смерті, запущений цією «теорією», ніколи не зупиняється. «Боротьба з пияцтвом і алкоголізмом» пропонує відтягувати від алкоголю п'яниць, що упилися ним, і алкоголіків — вони ж страшно заважають «культурно» і «помірно» питущим! А на їхнє місце приходять нові покоління підлітків і дітей, які навчаються ритуалам «культурного споживання»…

Підсумовуючи сказане, порівняємо два шляхи, що пропонуються для вирішення алкогольної проблеми, в наступній таблиці:

Утвердження свідомої тверезості Боротьба з пияцтвом та алкоголізмом

Наукова основа — теорія тверезості.

Основа — «теорія культурного пиття»

Засновниками теорії тверезості є такі відомі вчені, як І. Сєчєнов (засновник російської школи фізіології); В. Бєхтєрєв (невропатолог, психолог і психіатр); І. Сікорський (психіатр і публіцист); творець системи хімічних елементів Д. Менделєєв; дослідник впливу на суспільство сухого закону 1914 року І. Введенський; автор російськомовного підручника тверезості О. Мендельсон; видатний російський педагог С. Рачинський; видатні письменники Ф. Достоєвський та Л. Толстой, «батько» радянської фізіології І. Павлов, а також родоначальники сучасного тверезницького руху — фізіолог Г. Шичко та всесвітньовідомий хірург Ф. Углов.

Хто є автором «теорії культурного пиття» — до цих пір не зрозуміло. Це якісь безвісні винороби й виноторговці, а також графомани і шоумени, що звикли до безтурботного отруювання себе та інших, одурманені «успішною» операцією з продажу власної совісті.

Теорія тверезості прямо і відкрито проголошує, що алкоголь — це нейротропна протоплазматична наркотична отрута, яка впливає на всі органи людського організму, руйнуючи їх на клітинному і молекулярному рівнях.

«Теорія культурного пиття» називає алкоголь «специфічним» харчовим продуктом, ненароком помічаючи, що цей «продукт» не рекомендується давати дітям, вагітним жінкам, водіям за кермом тощо.

Нормальною людиною вважається здорова, психологічно незалежна людина, яка свідомо уникає отруєнь, не лише сама не вживає одурманюючих речовин, а й усвідомлює відповідальність за свободу майбутніх поколінь від легальних і нелегальних наркотиків, що лежить на кожному з нас.

«Нормальним» вважається той, хто п'є «в міру», приносить стабільний прибуток виробникам дурман-зілля, невпинно підточує своє здоров'я, а значить — рано чи пізно понесе свої гроші і в лікарні, і в наркологічні кабінети. Алкоголіки, звичайно, вважаються відхиленням від норми, але їх (як і тверезників) прийнято повертати до «нормального» рівня споживання наркотику.

Вибір, який дає людині теорія тверезості: свідома свобода від будь-якої дії на організм психотропних речовин, або ж (під тиском тих чи інших обставин) не менш свідоме отруєння ними — всупереч здоровому глузду, моральному обов’язку перед нащадками і принципу самозбереження.

Вибір, який пропонує своїм прихильникам «теорія культурного пиття», полягає лише в тому, яку з одурманюючих речовин вибрати для самоотруєння: пиво, вино, горілку, коньяк чи щось із заморської екзотики. Знати ж про наслідки поглинання цих гримучих сумішей — вважає «теорія культурного пиття» — людині зовсім не обов'язково…

Теорія тверезості направлена на повернення суспільству абсолютної тверезості як надійної основи його розвитку. Вона закликає як доросле, так і молоде покоління, а особливо — жінок і дітей вести абсолютно тверезий спосіб життя. Це означає, що в доросле життя виходитимуть здорові покоління молодих людей, які виховуватимуть здорових дітей.

«Теорія культурного пиття» спрямована на підтримку деструктивного культу «помірного пиття» серед населення. Вона гальмує розвиток суспільства, захищаючи нечувані доходи виробників алкоголю, приймаючи на озброєння весь баласт алкогольної демагогії та міфології, що накопичився за багато років.

ЧОМУ НЕ МОЖНА МОВЧАТИ ПРО ТВЕРЕЗІСТЬ?

Пора донести до людского сознания,
Что пиво, курение — есть наркомания!
Что всюду: в продаже, в семье, на работе —
Фасованный в дозы легальный наркотик.

С. Басманов

Якщо в нашій оселі неприємний запах, ми не сидітимемо склавши руки і закриваючи ніс. Знайдемо джерело смороду і приберемо його з домівки.

Настав час усім разом взятися за очищення нашої Батьківщини від алкогольного смороду, що вбиває нас і наші майбутні покоління на генетичному рівні. Давно пора назавжди прибрати його зі свого особистого життя і з повсякденної дійсності в цілому.

Якщо ми цього не зробимо — вже через одне-два покоління виродимося як життєздатна нація, а потім і фізично зникнемо, як і інші народи, знищені цим витонченим механізмом, що зробив непотрібним застосування іншої зброї масового ураження.

Багато мешканців України, ознайомившись з правдивою інформацією про алкоголізацію суспільства, вже обрали для себе тверезий спосіб життя. Ряди наших соратників постійно поповнюються. І варто сказати, що турбота про особисте здоров'я — далеко не перша причина, яка спонукає тверезників ділитися з оточуючими цією інформацією, вступати у дискусії, висміювати «традиції» винопиття, викривати всю безпідставність алкогольних забобонів і переконувати своїх родичів не потурати згубним алкогольним звичаям. Адже від того, наскільки швидко вдасться визволити суспільство з полону алкогольних одурманюючих речовин, залежить життя наших близьких, наших дітей, майбутнє нашої країни.

Тверезість у наш час — це не просто право особистого вибору, це визначення долі нашої нації. Від нас залежить, що ми передамо дітям: навчимо їх чомусь високоморальному, духовному чи залишимо їм у спадок лише звичку періодично одурманюватися і зливати свій мозок до унітазу.

ЯК ПОВЕРНУТИ СУСПІЛЬСТВУ ТВЕРЕЗІСТЬ?

Роблячи свій вибір між тверезим і наркотичним способом життя, ми певною мірою залежимо від способу життя, який переважає у суспільстві. А тверезість суспільства насамперед повинна мати своєю основою тверезість кожного з нас.

Але щоб змінити спершу самого себе, а потім — і людей, які нас оточують, необхідно докласти деяких зусиль:

— подолати звичаї і забобони, що змушують нас ставитися до алкогольних розчинів у привабливих келихах як до добрих приятелів, а не як до наркотиків, що несуть смерть;

— звільнитися від психологічної програми на вживання цих наркотиків шляхом усвідомлення суті поняття «спиртні напої», прихованої під такою безневинною назвою;

— «знеструмити» потік брехливої інформації, яка не дозволяє нам і нашим близьким дізнатися правду про ці легальні наркотики;

— максимально обмежити доступність алкоголю та інших наркотичних речовин у власному будинку, районі, місті;

— перешкодити залученню молодих «клієнтів» наркобізнесу до пива і сигарет — найпривабливіших видів наркотичного самоотруєння.

Лише сукупність цих заходів як на особистому, так і на державному рівні зможе врятувати від падіння у прірву нас і наших дітей.

ТАЄМНИЦІ ТВЕРЕЗОЇ ЛЮДИНИ

Тверезість дає людині колосальні переваги у житті.

Тверезий, вільний від впливу будь-яких наркотичних отрут людський організм має неперевершені можливості самовідновлення, саморегуляції і самозахисту, у нього достатньо сил протистояти несприятливим екологічним чинникам. Тверезість забезпечує організму можливість надовго зберегти свою природну молодість і силу. При цьому безперешкодно розвиваються інтелект і творча уява, легко набуваються нові знання і досвід.

Тверезість — це ясна свідомість. Недарма в народі вищою похвалою є епітет «тверезий»: тверезе рішення, тверезий розум тощо.

Свідома тверезість зміцнює волю і розвиває особистість людини: вона почувається впевнено, оскільки вміє відстояти свою незалежність, відмовившись від спиртного, сигарети або нелегальних наркотиків. Вона завжди чинить так, як потрібно і хочеться їй, а не компанії, що п'є та палить.

Тверезі методи відпочинку укріплюють людину, відновлюють фізичні сили і наповнюють її творчою енергією, тоді як хімічні послаблюють волю, позбавляють людину можливості самовдосконалення і творчого пошуку, роблять її психологічним інвалідом.

Тверезість дозволяє людині максимально реалізувати свої можливості у професійній діяльності, досягти взаєморозуміння у спілкуванні з іншими людьми, знайти тепло сімейного щастя, осягнути вершини мистецтва виховання дітей, що так необхідне кожному сім'янинові. Тільки повна тверезість відкриває шлях до моральної досконалості, оскільки ніколи не дозволяє наркотикам заглушати голос совісті.

Свідома, невимушена тверезість дає людині набагато більше, ніж це можна виразити словами. Варто лише спробувати — і коли розум зуміє подолати останні ознаки симпатії до алкогольного самокатування (наявність якої у багатьох людей важко пояснити), ви самі це відчуєте.

Відродження всенародної свідомої тверезості, безперечно, змінить життя суспільства на краще, різко підвищить добробут населення.

Майбутнє — за тверезими людьми!